Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
Gminny Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej
Gminny Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej

Gminny Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej na najpiękniejszy świąteczny witraż rozstrzygnięty!
Oto Laureaci Konkursu z naszej Szkoły:
W kategorii przedszkolaki i uczniowie klas 0:

III miejsce – ex aequo zajęły: Wojtaś Oliwia z przedszkola i Wińska Wiktoria z klasy „0”
Wyróżnienie otrzymały: Marzec Magdalena (przedszkole), Mędrek Julia (klasa „0”),
Kanadys Lena (klasa „0”)
W kategorii uczniowie klas 5-8:
I miejsce - Woźniak Paweł
II miejsce - Wiktoria Sawicka
III miejsce - Jaszczewski Igor
Wyróżnienie: Kowalczuk Wojciech, Morzydusza Wiktoria
Uczestnikom konkursu Serdecznie Gratulujemy !!! Zdjęcia w galerii .
Tekst: A. Wiśniewska
VI GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Karolina Momot z klasy VIII zajęła III miejsce w VI GMINNYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. W dogrywce pokonała 3 innych uczestników, w tym swoich kolegów z klasy - Bartka i Dianę, którzy dzielnie walczyli do końca i znaleźli się o włos od podium. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zdjęcia z konkursu na stronie SP Podzamcze.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, impreza misiaczkowa odbyła się dzisiaj. Misiowe Jacusie pięknie tańcowały, grały, śpiewały, a na koniec słoik miodu spałaszowały. Zdjęcia w galerii.Tekst: A. Wiśniewska
„Czerwone Maki na Monte Cassino”
„Czerwone Maki na Monte Cassino”

Uczniowie klas 1-3 w Filharmonii Lubelskiej wysłuchali muzyczną opowieść o misiu Wojtku oraz żołnierzach II Korpusu Generała Władysława Andersa. Muzycy z lubelskiej Filharmonii w ciekawy sposób opowiedzieli o niedźwiadku Wojtku, który wraz z polskim Wojskiem Polskim przeszedł szlak bojowy od Iranu, przez Afrykę po Włochy. Był świadkiem działań wojennych w latach 1942-1945, a później znalazł się w edynburskim ZOO.
Po koncercie dzieci wyruszyły na spacer po Ogrodzie Saskim. Pobyt na placu zabaw w ogrodzie sprawił im wielką frajdę. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Tarkowska
1% podatku
Informujemy, że kwota zebrana z 1% podatku za rok 2018 na rzecz naszej szkoły wynosi 567,27 zł.
Dziękujemy
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków
Szkolne Przygody Gangu Słodziaków

Uczniowie klasy 1, 2 i 3 brali udział w II edycji konkursu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Każde dziecko otrzymało dzienniczek w którym rodzice potwierdzali, że każdego dnia poświęcali przynajmniej 10 minut na czytanie z dzieckiem. Ukoronowaniem II edycji było wykonanie przez uczniów dekoracji w klasach. Zdjęcia w galerii.Tekst: A. Tarkowska
Śladami historii pożarnictwa
Śladami historii pożarnictwa

Przedstawiamy fotorelację z wyjazdu ufundowanego przez OSP Minkowice ze środków Unijnych dla KSRG i MDP. Wycieczka odbyła się 10.11.2019 roku, wzięli w niej udział również chłopcy i dziewczęta należący do MDP Minkowice oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jackowie. Program zwiedzania był następujący: Wieliczka–Mysłowice–Kraków. Cała grupa zobaczyła podziemny świat rozciągający się pod miastem Wieliczka. Uczestnicy zeszli 135 metrów pod ziemię i pokonali 480 stopni w dół. Kaplica Św. Kingi to jedno z najpiękniejszych miejsc, a sama kopalnia soli wpisana jest do rejestru dziedzictwa Unesco podobnie jak i Stare Miasto w Krakowie. Zwiedzania zakończyło się w Państwowym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. W ten sposób można było poznać całą drogę ewolucji zawodu strażaka i jego sprzętu. Należy przypomnieć również, że każdy z Was może należeć do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej wystarczy tylko chcieć!

Odezwa Komitetu Honorowego Obchodów Narodowego Święta Niepodległości
Odezwa Komitetu Honorowego
Obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 Listopada
w województwie lubelskim

...DOMEK STARSZEJ PANI WIDAĆ BYŁO W ODDALI. PIĘKNA BYŁA TA CHATYNKA, BIAŁY DYM LECIAŁ Z JEJ KOMINKA...
Spektakl wystawiony przez Teatr Kto Tam przeniósł nas na chwilę ku przestrodze do świata Czerwonego Kapturka, Babci i złego Wilka. Zdjęcia w galerii.Tekst: A. Iwaniak - Wiśniewska
„SZKOŁA PAMIĘTA”
„SZKOŁA PAMIĘTA”

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań w związku z tym świętem MEN ogłosiło akcję „Szkoła pamięta”.
25 października uczniowie klasy 3, 5 i 6 wraz z panią Edytą Mazur i Anną Tarkowską włączyli się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji odwiedzili Dolinę Krzyży w Krzesimowie, gdzie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesimowie w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o Obozie Pracy NKWD i UB, który mieścił się tam w latach 1944-1945, o mogiłach na tamtejszym cmentarzu, gdzie spoczywają żołnierze armii rosyjskiej, austro–węgierskiej /którzy zginęli w 1915 r./, oraz o grobach więźniów z obozu pracy i polskich lotników poległych w 1939 r. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Magdalenie Mazurek za przybliżenie historii naszej małej Ojczyzny - gminy Mełgiew.
Kolejnym miejscem pamięci, gdzie uczniowie zapalili znicze była Ściana Pamięci na cmentarzu w Mełgwi. Na cmentarzu w Świdniku odwiedzili groby żołnierzy z I i II wojny światowej oraz grób generała Tadeusza Góry – słynnego szybownika, pilota Wojska Polskiego. Fotorelacja


Tekst: A. Tarkowska

CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło