Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
„SZKOŁA PAMIĘTA”
„SZKOŁA PAMIĘTA”

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań w związku z tym świętem MEN ogłosiło akcję „Szkoła pamięta”.
25 października uczniowie klasy 3, 5 i 6 wraz z panią Edytą Mazur i Anną Tarkowską włączyli się do akcji MEN „Szkoła pamięta”. W ramach tej akcji odwiedzili Dolinę Krzyży w Krzesimowie, gdzie pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Krzesimowie w bardzo ciekawy sposób opowiedziała o Obozie Pracy NKWD i UB, który mieścił się tam w latach 1944-1945, o mogiłach na tamtejszym cmentarzu, gdzie spoczywają żołnierze armii rosyjskiej, austro–węgierskiej /którzy zginęli w 1915 r./, oraz o grobach więźniów z obozu pracy i polskich lotników poległych w 1939 r. Bardzo dziękujemy pani dyrektor Magdalenie Mazurek za przybliżenie historii naszej małej Ojczyzny - gminy Mełgiew.
Kolejnym miejscem pamięci, gdzie uczniowie zapalili znicze była Ściana Pamięci na cmentarzu w Mełgwi. Na cmentarzu w Świdniku odwiedzili groby żołnierzy z I i II wojny światowej oraz grób generała Tadeusza Góry – słynnego szybownika, pilota Wojska Polskiego. Fotorelacja


Tekst: A. Tarkowska

CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło