Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
Stan czytelnictwa
Stan czytelnictwa w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Jackowie w roku szkolnym 2018/2019 przedstawia się następująco:
1 miejsce – klasa 3
2 miejsce – klasa 1
3 miejsce – klasa 6


Szczegóły, a zwłaszcza nazwiska najlepszych czytelników w roku szkolnym 2018/2019 w poszczególnych klasach znajdziecie tutaj, zdjęcia w galerii.
Dziękujemy ponadto wszystkich uczniom z „Aktywu bibliotecznego”, a w szczególności Karinie Prokop i Magdalenie Rybaczuk.

Tekst: M. Momot - Kowalczuk
Posłuchaj, a zrozumiesz…

"Posłuchaj, a zrozumiesz…" to nazwa gminnego konkursu językowego organizowanego przez szkołę podstawową w Mełgwi. Nasi uczniowie już po raz kolejny reprezentowali szkołę w Jackowie i to ze znakomitym skutkiem. Bartek Wawszczak zajął I miejsce w kategorii język angielski i II w kategorii język niemiecki. Gratulujemy. Zdjęcia z konkursu na stronie ZS w Mełgwi.

Przerwa na czytanie
Przerwa na czytanie

W dniu 10 maja 2019 r. wszyscy uczniowie, obecni nauczyciele i inni pracownicy naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie.
Jest to IV edycja pt. „Przerwa na czytanie”.
Wszyscy uczestnicy zgromadzeni na Orliku szkolnym przynieśli swoje ulubione książki z domu lub biblioteki szkolnej i podczas przerwy czytali.
Niektórzy uczniowie postarali się o specjalne stroje. I w takich to ubiorach przedszkolakom p. Moniki i „zerówkowiczom” p. Ani przeczytali później wybrane utwory naszego patrona Jana Brzechwy.
Cieszę się, że p. dyrektor, nauczyciele, pracownicy administracji i uczniowie podeszli przychylnie do akcji w biciu rekordu w czytaniu na przerwie i wyrażam wdzięczność dla całej społeczności szkolnej, która wzięła udział w przedsięwzięciu. Zdjęcia w galerii.


Bibliotekarz Halina Winiarz - Motyl
VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej
VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej

30 kwietnia w Remizie Strażackiej w Krzesimowie odbył się VI Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej w którym uczestniczyli między innymi uczniowie klasy I, II i III z naszej szkoły.
Po występach uczestników przeglądu muzycznego rozpoczęła się uroczystość podsumowania VI Powiatowego Konkursu Przyrodniczego pod hasłem "Przyroda wokół nas". W konkursie plastycznym w kategorii klas IV – VI uczennica klasy VI Anna Rycerz zajęła III miejsce, natomiast Wyróżnienie otrzymały Wiktoria Morzydusza z kl V i Aleksandra Zielińska z kl VI. Gratulujemy!


Tekst: A. Tarkowska
Warsztaty etnograficzno-ekologiczne
Warsztaty etnograficzno-ekologiczne

W malowniczej wiejskiej chacie pod okiem "Zielonej Babki" uczniowie z klasy IV i VI spełniali się twórczo. Pani Monika na wstępie przybliżyła młodym artystom tradycje i obyczaje związane z Wielkanocą, przeniosła nas wszystkich swoją opowieścią w czasy naszych dziadków i pradziadków. Po takim wprowadzeniu uczniowie z ochotą zabrali się do pracy. Z pod ich rąk wyszły piękne stroiki wielkanocne, które będą ozdobą świątecznych stołów. Wszystko powstało oczywiście z naturalnych materiałów takich jak: kora drzew, sizal, skorupki jaj, gałązki brzozowe i wierzbowe, sznurek, drewniane elementy dekoracyjne. Na zakończenie, każdy dostał certyfikat uczestnictwa w warsztatach etnograficzno - ekologicznych w Zagrodzie Edukacyjno - Twórczej "Zielona Babka". Zdjęcia z warsztatów w galerii.


Tekst: E. Mazur
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

W piątek 29 marca uczniowie klasy pierwszej oficjalnie zostali czytelnikami biblioteki szkolnej. Głównym celem było zapoznanie pierwszoklasistów ze zbiorami biblioteki oraz zasadami korzystania z księgozbioru. Dzieci poznały regulamin biblioteki i miały okazję wykazać się wiadomościami o książkach, znajomością postaci z bajek, baśni i wierszyków, a także rozwiązać zagadki związane z bohaterami bajek. Po uroczystym przyrzeczeniu pierwszaki dostali dyplomy, zakładki oraz książeczki z wierszykami Jana Brzechwy.Zdjęcia z pasowania w galerii
Drodzy rodzice pamiętajcie, że głośne czytanie rozwija język i słownictwo, uczy myślenia, daje wiarę, ułatwia samodzielne czytanie i pisanie, doskonali umiejętność mówienia, rozwija wyobraźnię i pamięć. Dziecko nie ma później problemów z ortografią i stylistycznym budowaniem zdań. Dlatego szczerze zachęcam do codziennego wspólnego czytania razem z dzieckiem przynajmniej 20 minut dziennie.


Tekst: M. Momot-Kowalczuk
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
Nasza uczennica Karolina Momot zajęła 3 miejsce w powiatowym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom". Gratulujemy!

Dzisiaj przedszkolaki z naszej szkoły, podjęły wielkie wyzwanie pod hasłem „Zdrowe wiosenne kanapki na dobry początek dnia”. Zajęcia kulinarne wiosną, to sama przyjemność! Świeże warzywa: sałata, rzodkiewki, ogórki, pomidorki i szczypiorek to doskonałe produkty, które świetnie smakują i mają mnóstwo witamin. Pamiętajmy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Było pysznie! Zobaczcie sami!


Tekst: M. Jaszczewska
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNYDzisiaj wyruszyliśmy gromadą, wesołym pochodem,
Nieśliśmy Marzannę nad zieloną wodę.
A gdy już Marzanna - chochoł ze słomy, zobaczyła wodę pod mostkiem szerokim
powitała Wiosnę i powróciła z nami do szkoły.
Jednak, żeby Zima nie wróciła do nas,
Marzanka na recykling została rozdzielona.

Fotorelacja.

Tekst: A. Tarkowska
Warsztaty decoupage
Warsztaty decoupage

Dzisiaj w naszej szkole odbyły się niecodzienne zajęcia, w których udział wzięły przedszkolaki oraz uczniowie klas 1-3. Naszym gościem była Pani Monika Rybak, która zapoznała dzieci z techniką decoupage. Dzieci wykazały się dużym zainteresowaniem oraz kreatywnością zdobiąc drewniane deseczki motywami wycinanymi z serwetek. Powstały piękne dzieła, które będą prezentem dla naszych najbliższych. Dziękujemy za ciekawe warsztaty i mile spędzony czas! Zdjęcia obejrzycie tutaj.Tekst: M. Jaszczewska
CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło