Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
Ostatki na sportowo
Ostatki na sportowoKlasy 5 - 8 aktywnie i na sportowo spędziły ostatki na lodowisku Icemania w Lublinie. Zdjęcia zobaczycie tu.
IV Spartakiada klas I-III już za nami
IV Spartakiada klas I-III już za nami

W dniu 12.02.2020 r w Sali sportowej w Mełgwi odbyła się już po raz IV Spartakiada klas I- III pod patronatem Wójta Gminy Mełgiew, Pani Magdaleny Wójcik.
Celem zawodów była popularyzacja aktywności ruchowej wśród dzieci, nauka Fair play, wyłonienie najaktywniejszej ruchowo drużyny, zawiązanie nowych znajomości, integracja szkół.
Do udziału w zmaganiach sportowych przystąpiło 6 szkół podstawowych: SP Jacków ( gospodarze), Mełgiew, Krzesimów, Krępiec, Dominów, Podzamcze. Każda drużyna liczyła 5 zawodników (z poszczególnych klas). Dzieci rywalizowały w 5 konkurencjach.Klasyfikacja końcowa szkół:

I m. Szkoła Podstawowa w Mełgwi – 81 pkt.
II m. Szkoła Podstawowa w Jackowie – 76 pkt.
III m. Szkoła Podstawowa w Krępcu – 66 pkt.
IV m. Szkoła Podstawowa w Krzesimowie – 59 pkt.
V m. Szkoła Podstawowa w Dominowie – 54 pkt.
VI m. Szkoła Podstawowa w Podzamczu – 17 pkt.

Dziękujemy za udział i zapraszamy za rok. Zdjęcia w galerii.
Edyta Mazur
Dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania

Ruszają dodatkowe płatne zajęcia nauki pływania dla dzieci z terenu gminy Mełgiew. Zainteresowanych rodziców prosimy o kontakt ze Szkołą Podstawową w Mełgwi: 81 504 93 03 lub z Gminnym Przedsiębiorstwem Komunalnym: 81 467 05 51. Formularze zgłoszeniowe są do pobrania w sekretariacie Szkoły Podstawowej w Mełgwi lub w siedzibie Gminnego Przedsiębiorstwa Komunalnego w Mełgwi. W załączeniu regulamin dla zainteresowanych.

20 Przegląd Kolęd Pastorałek i Zespołów Kolędniczych
20 Przegląd Kolęd Pastorałek i Zespołów KolędniczychGRATULUJEMY!!! Nasze najmłodsze Jacusie zajęły II miejsce w XX Gminnym Przeglądzie Kolęd, Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Mełgwi. Ich występ obejrzycie tutaj.

4 lutego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość sprawdzić swoją wiedzę z języka angielskiego uczestnicząc w przedstawieniu: „Little Red Riding Hood” i „Peter Black”.Tekst: U. Fularska
Pasowanie na czytelnika
Pasowanie na czytelnika

Ślubowanie uczniów pierwszej klasy
W dniu 19 grudnia 2019r. w naszej szkole odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Głównym celem uroczystości było zachęcanie najmłodszych uczniów do korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników naszej biblioteki. Zanim uczniowie złożyli przyrzeczenie, wysłuchali wiersza Jana Huszczy pt.: ”Skarga książki” i na jego podstawie dzieci rozmawiały z bibliotekarzem o tym jak należy dbać o książki. Uczniowie poznali regulamin biblioteki, zasady wypożyczania książek i księgozbiór, zwłaszcza dla najmłodszych. Każdy uczeń otrzymał swoją kartę biblioteczną. Następnie dzieci brały udział w quizie dotyczącym znajomości bajek, baśni i wierszyków. Wreszcie nadszedł czas na wypożyczanie swoich pierwszych książek. Każdy z uczniów samodzielnie wybrał książkę dla siebie. Na zakończenie wszyscy pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, książeczkę z wierszami Jana Brzechwy, zakładkę do książek i słodki upominek. Zdjęcia w galerii.


Tekst: M. Momot-Kowalczuk
Gminny Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej
Gminny Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej

Gminny Konkurs Plastyczny Boże Narodzenie w Sztuce Ludowej na najpiękniejszy świąteczny witraż rozstrzygnięty!
Oto Laureaci Konkursu z naszej Szkoły:
W kategorii przedszkolaki i uczniowie klas 0:

III miejsce – ex aequo zajęły: Wojtaś Oliwia z przedszkola i Wińska Wiktoria z klasy „0”
Wyróżnienie otrzymały: Marzec Magdalena (przedszkole), Mędrek Julia (klasa „0”),
Kanadys Lena (klasa „0”)
W kategorii uczniowie klas 5-8:
I miejsce - Woźniak Paweł
II miejsce - Wiktoria Sawicka
III miejsce - Jaszczewski Igor
Wyróżnienie: Kowalczuk Wojciech, Morzydusza Wiktoria
Uczestnikom konkursu Serdecznie Gratulujemy !!! Zdjęcia w galerii .
Tekst: A. Wiśniewska
VI GMINNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH
Karolina Momot z klasy VIII zajęła III miejsce w VI GMINNYM KONKURSIE WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH. W dogrywce pokonała 3 innych uczestników, w tym swoich kolegów z klasy - Bartka i Dianę, którzy dzielnie walczyli do końca i znaleźli się o włos od podium. Gratulujemy wszystkim uczestnikom. Zdjęcia z konkursu na stronie SP Podzamcze.
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Dnia Pluszowego Misia, impreza misiaczkowa odbyła się dzisiaj. Misiowe Jacusie pięknie tańcowały, grały, śpiewały, a na koniec słoik miodu spałaszowały. Zdjęcia w galerii.Tekst: A. Wiśniewska
„Czerwone Maki na Monte Cassino”
„Czerwone Maki na Monte Cassino”

Uczniowie klas 1-3 w Filharmonii Lubelskiej wysłuchali muzyczną opowieść o misiu Wojtku oraz żołnierzach II Korpusu Generała Władysława Andersa. Muzycy z lubelskiej Filharmonii w ciekawy sposób opowiedzieli o niedźwiadku Wojtku, który wraz z polskim Wojskiem Polskim przeszedł szlak bojowy od Iranu, przez Afrykę po Włochy. Był świadkiem działań wojennych w latach 1942-1945, a później znalazł się w edynburskim ZOO.
Po koncercie dzieci wyruszyły na spacer po Ogrodzie Saskim. Pobyt na placu zabaw w ogrodzie sprawił im wielką frajdę. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Tarkowska
CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło