Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
Międzynarodowy Dzień Lasów
Międzynarodowy Dzień Lasów

20 marca uczniowie klas 1-3, którzy regularnie biorą udział w zajęciach na basenie, obchodzili Międzynarodowy Dzień Lasów zorganizowany przez Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie oraz Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Lublinie. Dzieciaki uczestniczyły w zajęciach, konkursach i warsztatach plastycznych o tematyce przyrodniczo – leśnej. Niektórzy z uczniów mieli okazję udzielić odpowiedzi na pytania zadane przez dziennikarzy z Panoramy Lubelskiej /emisja 20 marca 2019r/. Wyjazd był dla dzieci nagrodą za systematyczność i wytrwałość na basenie. Pływanie to nie tylko dobra zabawa, lecz również jedna z najbardziej ogólnorozwojowych i wszechstronnych dyscyplin sportowych, znakomicie wpływa na zdrowie i sylwetkę, pełni też rolę profilaktyczną i rehabilitacyjną. Zdjęcia z wyjazdu w galerii.Tekst: A. Tarkowska
Zaelektryzowani
Zaelektryzowani12.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niecodziennej lekcji fizyki zorganizowanej przez Grupę Zaelektryzowani. Zdjęcia w galerii.
Dzień kobiet w przedszkolu
Dzień kobiet w przedszkolu

8 marca to wyjątkowy dzień w roku. Wtedy swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. W tym szczególnym dniu wszyscy chłopcy z grupy "zerowej" i przedszkola zorganizowali swoim koleżankom wybory miss. Zostały wybrane: miss gracji, sprytu, uśmiechu, skoków, równowagi, zgadywanek i szybkości. Nie obyło się bez cukierków, drobnych upominków i kwiatów, zrobionych specjalnie na tę okazję. Wszystkie dziewczynki zostały nagrodzone. Chłopcy zachowywali się jak prawdziwi gentlemani, byli przemili i uczynni. Zobaczcie sami.


Tekst: M. Jaszczewska
Egzamin ósmoklasisty
Zapraszamy do obejrzenia prezentacji dotyczących egzaminu ósmoklasisty.
Pierwszaki na basenie
Pierwszaki na baseniePierwszaki na basenie
Być kobietą, być kobietą……
Być kobietą, być kobietą……

Miłym wydarzeniem w Szkole Podstawowej w Jackowie był uroczyście obchodzony Dzień Kobiet. Aby umilić to święto wszystkim kobietom i kobietkom chłopcy z klasy IV i VII przygotowali program artystyczny. Panie otrzymały w dowód sympatii kwiaty, które niezmiennie kojarzą się z tym świętem, a koleżanki słodki upominek. Sto lat wszystkim paniom! Zdjęcia w galerii.


Tekst: E. Mazur
Lekcja wf w Laserowym Centrum Rozrywki w Lublinie

04 marca 2019 r. zamiast tradycyjnej lekcji wychowania fizycznego aktywnie spędziliśmy czas w Escape roomie wcielając się w detektywów, którzy mieli za zdanie rozwiązać zagadkę detektywistyczną związaną ze śmiercią szefa włoskiej mafii – Don Cantano. Zostaliśmy podzieleni na 2 grupy i zamknięci w pomieszczeniach pełnych zagadek na 60 minut. Wszyscy musieliśmy ze sobą współpracować, aby złamać szyfry i wydostać się z pokoju. Następnie udaliśmy się na Laserowy paintball- gdzie zostaliśmy przeniesieni w świat wirtualnej gry, która rozgrywa się na żywo. Wyposażeni w broń laserową wcieliliśmy się w swojego bohatera gry komputerowej. Liczył się refleks, kondycja i umiejętność pracy całego zespołu. Zabawa była super.


Tekst. Edyta Mazur
Zabawa karnawałowa
Zabawa karnawałowa

Dzisiaj 28 lutego w Tłusty czwartek dzieci od przedszkolaka do trzecioklasisty bawiły się na szkolnej zabawie. Świetne, rytmiczne piosenki do tańca serwował nam Miglanc – dziękujemy za wspaniałą zabawę! Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Tarkowska
BEZPIECZNIE W FERIE – SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI
BEZPIECZNIE W FERIE – SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI POLICJI

07 lutego policjanci z Powiatowej Komendy Policji w Świdniku odwiedzili naszą szkołę, aby propagować wśród uczniów zasady bezpiecznego wypoczynku podczas ferii zimowych rozpoczynających się w naszym województwie od 11 lutego. Policjanci ze świdnickiej drogówki przypominali dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym obowiązek korzystania z pasów bezpieczeństwa i fotelików samochodowych, a także zasady bezpiecznego poruszania się pieszych. Informowali dzieci, aby miały ograniczone zaufanie do obcych osób, nie wpuszczały ich do domu podczas nieobecności rodziców a także nie oddalały się od opiekunów w trakcie wycieczek. Przypominali również podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania ze stoków narciarskich. Na zakończenie uczniowie otrzymali od policjantów odblaski. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Tarkowska
WF w ,,Bounce’’
WF w ,,Bounce’’

Nogozwalacz, bańka wstańka, łapu-capu te i inne atrakcje mieli do dyspozycji uczniowie z klas VI, VII i VIII, którzy bawili się w ramach wychowania fizycznego w ,,Bounce’’ w Lublinie. Wyjazd ten był doskonałym sposobem na spożytkowanie nadmiaru energii , zgubieniu kilku centymetrów w pasie oraz sposobem na aktywne spędzenie czasu z rówieśnikami. Zobaczcie sami.


Tekst: E. Mazur
CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło