Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
EuroWeek- Szkoła Liderów, 17-21 czerwca 2013r.
EuroWeek- Szkoła Liderów, 17-21 czerwca 2013r.Przedostatni tydzień roku szkolnego uczniowie klasy V spędzili na obozie edukacyjnym EuroWeek- Szkoła Liderów w Długopolu Dolnym na Ziemi Kłodzkiej. W tym czasie mieli możliwość rozwijania takich pożądanych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności jak: przewodzenie, autoprezentacja, praca w zespole. Zajęcia w języku angielskim prowadzone były przez wolontariuszy z różnych krajów. Dla wielu obóz stał się okazją nie tylko pogłębienia swoich zdolności, ale też nawiązania nowych przyjaźni. Fotorelacja dostępna tutaj.

VII Powiatowy Konkurs "OTO ZWIERZ"
VII Powiatowy Konkurs "OTO ZWIERZ"7 czerwca 2013r. w Gimnazjum nr 3 w Świdniku odbyło się uroczyste wręczenie nagród uczestnikom VII Powiatowego Konkursu dla klas szóstych "OTO ZWIERZ". Wśród laureatów znalazł się uczeń klasy piątej naszej szkoły Filip Lech, który zajął pierwsze miejsce w kategorii literackiej "Opowiadanie". Gratulujemy!!! Opowiadanie przeczytacie tu.

III Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 2013
III Wiosenne Spotkania Ekologiczne - Krzesimów 20136 czerwca 2013r. na terenie zespołu dworsko-parkowego w Krzesimowie miały miejsce III Wiosenne Spotkania Ekologiczne. Uczestnicy imprezy wzięli udział w grze terenowej " Znam, podziwiam, chronię", w czasie której rozwiązywali zadania z przyrody, ekologii, terenoznawstwa, historii, pierwszej pomocy, itp.
Naszą szkołę reprezentowały trzy czteroosobowe zespoły z klas IV-VI.
Grupa " Jacusie" w składzie: Ania Kieraga, Natalka Mordel, Michał Filipczuk i Filip Lech swoją wiedzą, kulturą osobistą i poczuciem humoru, zdobyła nie tylko zaszczytne drugie miejsce, ale też wielką sympatię organizatorów i prowadzących zawody.

II Gminne Zawody w Pływaniu Szkół Podstawowych
Dnia 04 czerwca 2013r. odbyły się II GMINNE ZAWODY W PŁYWANIU SZKÓŁ PODSTAWOWYCH.
W zawodach wzięło udział 45 pływaków ze szkół podstawowych z Jackowa, Mełgwi, Krępca, Krzesimowa i Podzamcza. W imprezie wystartowali sportowcy w przedziale wiekowym od 9 do 13 lat.
Naszą szkołę reprezentowali: Basia Meksuła, Ania Kieraga, Kinga Pachuta, Filip Lech i Kuba Jasiński.
Pływackie zmagania odbyły się stylem grzbietowym , klasycznym i dowolnym w kategorii dziewcząt i chłopców. Najlepszy z chłopców okazał się Filip zdobył 3 pierwsze miejsca, Basia w stylu grzbietowym zajęła miejsce II, w klasycznym miejsce I, Ania w stylu grzbietowym uplasowała się na miejscu III, w klasycznym na miejscu II.
Zawodników i zawodniczki żywiołowo dopingowali rodzice, koleżanki i koledzy, którzy przybyli tego dnia na krytą pływalnię w Mełgwi.
Uczestnicy, którzy stanęli na podium otrzymali pamiątkowe dyplomy.
Gratulujemy wszystkim zawodnikom, dla których start w zawodach był zwieńczeniem całorocznej pracy.
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mełgiew
Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mełgiew1 czerwca 2013r. w Mełgwi miał miejsce Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Mełgiew, zorganizowany przez Klub Sportowy „VICTORY”. Wzięło w nim udział 9 drużyn z okolicznych miejscowości.
Jacków reprezentowali:
Karol Bochniarz, klasa VI SP Jacków,
Paweł Drabik, klasa VI SP Jacków,
Kuba Jasiński, klasa IV SP Jacków,
Michał Kozak, Gim. nr 1 Świdnik
Maciek Oleksak, klasa V SP Jacków,
Dawid Piekarski, SP nr 7 Świdnik
Kamil Wójcik, klasa V SP Jacków,
Bartek Zaborek, klasa V SP Jacków.


Po rozegraniu czterech zwycięskich meczów nasi chłopcy wywalczyli II miejsce.
Gratulujemy!
Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej
Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej23 maja odbył się w Mełgwi Międzyszkolny Przegląd Piosenki Ekologicznej. Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im. Jaworzniaków w Krzesimowie. Uczestnicy przeglądu podzieleni byli na pięć kategorii wiekowych:
kategoria I - grupy przedszkolne
kategoria II - klasy "zerowe"
kategoria III - klasy I
kategoria IV - klasy II
kategoria V - klasy III

Na zakończenie występów każdy zespół otrzymał podziękowanie w formie dyplomu i żywą jukę w doniczce. Dodatkowo jury wyróżniło jeden zespół w każdej kategorii. Najlepsi spośród klas trzecich okazali się uczniowie z naszej szkoły, którzy pod kierunkiem wychowawczyni pani Marii Michlińskiej wykonali piosenkę pt. "Straż porządkowa" i w nagrodę otrzymali pamiątkowy wazon.

Małym artystom serdecznie gratulujemy!
Gminny Turniej Piłki Siatkowej
Gminny Turniej Piłki SiatkowejDnia 22 maja 2013 r. w Zespole Szkół w Mełgwi miały miejsce międzyszkolne zawody w mini piłkę siatkową.
Drużyna chłopców w składzie: Kamil Wójcik, Jakub Jasiński, Paweł Drabik, Karol Bochniarz po zwycięskich meczach z SP Mełgiew, SP Krzesimów, SP Podzamcze uplasowała się na miejscu II.
Drużyna dziewcząt w składzie: Anna Kieraga, Karolina Pietrzela, Ewelina Krzeszowiec i Kinga Pachuta po przegranych meczach z drużyną gospodarzy i SP Krępiec oraz wygranych z SP Podzamcze i SP Krzesimów zajęła miejsce III.
Gratulacje dla wszystkich zawodników za świetną grę i osiągnięcie wysokich wyników !!!. Zdjęcia z zawodów zobaczycie w galerii.
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
Uczniowie klas 0 – III nie zapomnieli o swoich babciach i dziadkach przygotowując dla nich uroczystą akademię. Były życzenia, recytacja wierszy, skecze, śpiewy i upominki. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali miłe słowa kierowane pod ich adresem. Wszystkie babcie i dziadkowie otrzymali przygotowane przez dzieci upominki a Rada Sołecka z Jackowa słodki upominek.
Nie zabrakło poczęstunku przy stole. Mamy przygotowały przepyszne ciasta, herbatkę i kawkę. Wystrojem sali i nakryciem stołów zajęła się pani Sołtys z Jackowa. Zobaczcie zdjęcia….

TERAPIA INDYWIDUALNA I GRUPOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą projektu: TERAPIA INDYWIDUALNA I GRUPOWA DLA DZIECI I MŁODZIEŻY. Projekt adresowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 6-16 lat, z problemami w funkcjonowaniu emocjonalnym, z terenu powiatu świdnickiego.
Celem projektu jest wzmocnienie poczucia wartości, zwiększenie umiejętności radzenia sobie z negatywnymi emocjami i stresem, zwiększenie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania konfliktów i problemów, poprawę funkcjonowania w grupie rówieśniczej u dzieci i młodzieży, wzmocnienie środowiska rodzinnego. Więcej o projekcie przeczytacie tutaj.
Śladami Dinozaurów
7 maja uczniowie naszej szkoły przenieśli się w czasy prehistoryczne. Dzięki prezentacji multimedialnej oraz figurkom dinozaurów mieli okazję poznać nazwy i zwyczaje dinozaurów. Jak się okazało dinozaury i ich życie interesuje liczną grupę naszych uczniów, którzy wykazali się znajomością bardzo trudnych do zapamiętania nazw np. Triceratops, Ceratozaur itp. Podczas spotkania obejrzeli film 3D, który przeniósł dzieci w erę dinozaurów.
Na zakończenie spotkania uczniowie poznały małego interaktywnego dinozaura Pleo, którego mogły pogłaskać. zobaczcie….
CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło