Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
Mikołajki
Mikołajki

6 grudnia uczniowie z klas IV, V i VI wyruszyli na poszukiwania Mikołaja. Tropy zaprowadziły ich do Lublina. Tu w Cinema City obejrzeli uroczą animowaną komedię o trudach dojrzewania pt. „Hotel Transylwania”. I w końcu, w najmniej spodziewanym momencie, spostrzegli w tłumie czerwoną postać. To był ON. W dodatku w towarzystwie milutkich „Krasnoludek”. Jeszcze tylko wierszyk lub piosenka i już każdy mógł liczyć słodki upominek. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęciaTekst: A. Krasucka - Chyćko
Andrzejki 2012
Andrzejki 2012

“Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada” (H. Łochocka)

Mimo, iż tradycja obchodzenia wieczoru wróżb w wigilię św. Andrzeja sięga w naszym kraju połowy XVI wieku, w jackowskiej szkole jest ona wciąż żywa, zarówno wśród najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
By zwyczajom stało się zadość 29 listopada 2012 roku podczas zabawy andrzejkowej mogliśmy poznać swoją przyszłość. Wszystkich ogarnął radosny nastrój, tym bardziej, że andrzejkowe wróżby zwiastowały rychły koniec pierwszego semestru, a niektórym pannom również bliskie zamążpójście. Do czarodziejskiego klucza, przez który przelewały się strumienie wosku, ustawił się długi ogonek spragnionych przepowiedni. Ci, którzy już zaspokoili swoją ciekawość, mogli wziąć udział w wesołych zabawach i konkursach. A wszystko to w rytmach skocznej muzyki tanecznej.
Zmęczeni swawolną zabawą regenerowali siły, posilając się łakociami, przygotowanymi przez niezawodne mamy.
Pełne niezapomnianych wrażeń popołudnie, miło spędzone w gronie rówieśników, po raz kolejny już udowodniło najmłodszym, że nie tylko telewizja czy Internet mogą być źródłem rozrywki i dobrej zabawy.Tekst: A. Krasucka - Chyćko
Obchody Święta Niepodległości
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości to nie tylko okazja do przybliżenia najmłodszym ważnych wydarzeń z naszej rodzimej historii, ale przede wszystkim swoista lekcja patriotyzmu i szacunku dla dziedzictwa kulturowego naszej ojczyzny.
W bieżącym roku uroczystość szkolna została poprzedzona konkursem plastycznym ,,Kto Ty jesteś? Polak mały’’, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Jackowie. Konkurs przeprowadziły nauczycielki ze SP Jacków - Edyta Mazur i Anna Tarkowska, a patronat honorowy sprawowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.Wzięło w nim udział 56 uczniów ze szkół w Jackowie i w Krępcu....
Więcej przeczytasz w rozwinięciu, a zdjęcia zobaczysz w galerii.


Wycieczka na Grób Nieznanego Żołnierza
Wycieczka na Grób Nieznanego Żołnierza
Minęły dla ciebie dni krótkie jak echo wystrzałów,
lecz mocne jak słowa wojennej pieśni;
poległeś - lecz czyn twój został i śmierć twa została;
- twój młody brat jak relikwię w życie je poniesie.


Z. Stolarek "Poległemu Wichurze""


24 października 2012r. uczniowie z klas III-VI odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza w Jackowie, gdzie oddali hołd wszystkim poległym za wolność naszej Ojczyzny. Tu zobaczycie zdjęcia.

Tekst: A. Krasucka - Chyćko
Dożynki
Dożynki

Obchody świąt ludowych stanowią doskonałą okazję, by przybliżyć najmłodszym tradycje i zwyczaje naszego regionu. Dlatego w tym roku postanowiliśmy wziąć czynny udział w dożynkach w Mełgwi. Pod czujnym okiem pań z Koła Gospodyń Wiejskich w Jackowie wykonaliśmy wieniec dożynkowy, który reprezentował szkołę podczas uroczystości w Mełgwi. Nasz trud został doceniony – zdobyliśmy wyróżnienie! Zdjęcia obejrzycie w galerii.


Tekst: A. Krasucka - Chyćko
CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło