Nawigacja
Szkolny serwis
PLAN LEKCJI
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO
DZWONKI
BIBLIOTEKA
DLA RODZICA
DLA UCZNIA
CIEKAWE STRONY
Bal karnawałowy
Bal karnawałowy

Uczniowie naszej szkoły postanowili nie przespać ostatnich dni tegorocznego karnawału i z pomocą rodziców wydali „Wielki bal na sto par”.
9 stycznia 2013 r. w jackowskiej świetlicy zgromadzili się byli, obecni i przyszli uczniowie naszej szkoły.
Mali i duzi bawili się doskonale. Nie zabrakło również św. Mikołaja, który przed odjazdem do zimnej Laponii, zdążył obdarować wszystkie grzeczne dzieci zasłużonymi prezentami.
Czy tak było naprawdę? Galeria prawdę Ci powie – zajrzyj tam…

„Icemania” 31 stycznia 2013
„Icemania” 31 stycznia 2013

Zima w pełni, postanowiliśmy i my skorzystać z jej uroków, dlatego odwiedziliśmy lubelskie lodowisko „Icemanię”. Mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych – mrozu i gołoledzi, bawiliśmy się świetnie. Niektórzy, by nie zostać na lodzie, zaprzyjaźnili się z miejscowym zwierzątkiem - pingwinkiem. Innym nie straszne były skutki przyciągania ziemskiego, które znosili dumnie i z godnością! Potwierdzenie znajdziecie w galerii.

21 stycznia 2013r. Dzień Babci i Dziadka
21 stycznia 2013r. Dzień Babci i Dziadka

Nie każda Babcia ma kochające wnuki, nie o każdym Dziadku ktoś pamięta. Dlatego też w tym szczególnym dniu, nasi mali aktorzy z klas IV i V odwiedzili pensjonariuszy Miejskiego Centrum Usług Socjalnych w Świdniku. Przedstawienie jasełkowe, które zaprezentowali do łez wzruszyło oglądających. Życzenia, kolędowanie przy wspólnym stole sprawiło, że staliśmy się jedną rodziną: babciami, dziadkami, wnuczętami. W darze od przedstawicieli Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta w Świdniku otrzymaliśmy pamiątkowy talerzyk i Chlebek Miłosierdzia, babcie podarowały nam „pomarańczowy” stroik. Z żalem opuszczaliśmy ośrodek i przesympatycznych staruszków. Zdjęcia w galerii.

Jackowskie Kolędowanie
Jackowskie Kolędowanie

Pierwsze Jackowskie Kolędowanie już za nami.

13 stycznia 2013 r. wiejska świetlica zatętniła życiem. Z inicjatywy pani sołtys Teresy Jasińskiej i pani dyrektor naszej szkoły - Renaty Piątek cztery pokolenia mieszkańców Jackowa i okolic spotkały się, by wspólnie spędzić niedzielne popołudnie, po raz kolejny poddać magii minionych świąt Bożego Narodzenia.

W roli współgospodarzy wystąpili uczniowie naszej szkoły, którzy wystawili przedstawienie jasełkowe. Jako goście swoje talenty prezentowali mali kolędnicy misyjni z Mełgwi, pan Dariusz Tokarzewski – wokalista zespołu „Vox”, seniorzy z zespołu ludowego „Podzamcze”.

Wspólne kolędowanie, to nie tylko wspaniały sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia, ale także lekcja ginących tradycji i podtrzymywania polskich obyczajów. Zdjęcia w galerii.


Tekst: A. Krasucka - Chyćko
Jasełka
Szczęśliwa nocy,

w którą się nam rodzi dzień jasny,

światło wszystkiemu stworzeniu.

I w której brudach i okropnym cieniu

słońce jaśniejsze

nad codzienne wschodzi.


J. A. Morsztyn


Boże Narodzenie to wyjątkowy czas. Czas miłości, wybaczania i nadziei. Rodzinnych spotkań i najlepszych życzeń. Czas radości z narodzin Małego Zbawiciela.

W przededniu tych najpiękniejszych w roku świąt, nasza szkolna społeczność stała się jedną wielką rodziną. Tradycyjnie już dzieci, rodzice, dziadkowie i nauczyciele, dzieląc się białym opłatkiem, składali sobie z serc płynące życzenia.

„Jackowski opłatek” to także popisy szkolnych artystów z klas IV i V, którzy brawurowymi „Jasełkami” podbili serca publiczności i samego księdza proboszcza. Więcej zdjęćpo feriach świątecznych …

Spotkanie opłatkowe
Dlaczego jest Boże Narodzenie

Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?

Dlatego, żeby się uczyć miłości do Pana Jezusa.
Dlatego, żeby podawać sobie ręce.
Dlatego, żeby się uśmiechać do siebie.
Dlatego, żeby sobie przebaczać(…)
ks. Jan Twardowski


Dlatego…
Serdecznie zapraszamy
Kochanych Rodziców i Dziadków
na spotkanie opłatkowe,
które odbędzie się
w Szkole Podstawowej w Jackowie
21 grudnia 2012r., o godz. 15.15

Uczniowie i nauczyciele

Mikołajki
Mikołajki

6 grudnia uczniowie z klas IV, V i VI wyruszyli na poszukiwania Mikołaja. Tropy zaprowadziły ich do Lublina. Tu w Cinema City obejrzeli uroczą animowaną komedię o trudach dojrzewania pt. „Hotel Transylwania”. I w końcu, w najmniej spodziewanym momencie, spostrzegli w tłumie czerwoną postać. To był ON. W dodatku w towarzystwie milutkich „Krasnoludek”. Jeszcze tylko wierszyk lub piosenka i już każdy mógł liczyć słodki upominek. Nie wierzycie? Obejrzyjcie zdjęciaTekst: A. Krasucka - Chyćko
Andrzejki 2012
Andrzejki 2012

“Na andrzejki w końcu listopada ulać coś z wosku wypada” (H. Łochocka)

Mimo, iż tradycja obchodzenia wieczoru wróżb w wigilię św. Andrzeja sięga w naszym kraju połowy XVI wieku, w jackowskiej szkole jest ona wciąż żywa, zarówno wśród najmłodszych, jak i tych nieco starszych.
By zwyczajom stało się zadość 29 listopada 2012 roku podczas zabawy andrzejkowej mogliśmy poznać swoją przyszłość. Wszystkich ogarnął radosny nastrój, tym bardziej, że andrzejkowe wróżby zwiastowały rychły koniec pierwszego semestru, a niektórym pannom również bliskie zamążpójście. Do czarodziejskiego klucza, przez który przelewały się strumienie wosku, ustawił się długi ogonek spragnionych przepowiedni. Ci, którzy już zaspokoili swoją ciekawość, mogli wziąć udział w wesołych zabawach i konkursach. A wszystko to w rytmach skocznej muzyki tanecznej.
Zmęczeni swawolną zabawą regenerowali siły, posilając się łakociami, przygotowanymi przez niezawodne mamy.
Pełne niezapomnianych wrażeń popołudnie, miło spędzone w gronie rówieśników, po raz kolejny już udowodniło najmłodszym, że nie tylko telewizja czy Internet mogą być źródłem rozrywki i dobrej zabawy.Tekst: A. Krasucka - Chyćko
Obchody Święta Niepodległości
Obchody Święta Niepodległości

Obchody Święta Niepodległości to nie tylko okazja do przybliżenia najmłodszym ważnych wydarzeń z naszej rodzimej historii, ale przede wszystkim swoista lekcja patriotyzmu i szacunku dla dziedzictwa kulturowego naszej ojczyzny.
W bieżącym roku uroczystość szkolna została poprzedzona konkursem plastycznym ,,Kto Ty jesteś? Polak mały’’, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Jackowie. Konkurs przeprowadziły nauczycielki ze SP Jacków - Edyta Mazur i Anna Tarkowska, a patronat honorowy sprawowało Starostwo Powiatowe w Świdniku.Wzięło w nim udział 56 uczniów ze szkół w Jackowie i w Krępcu....
Więcej przeczytasz w rozwinięciu, a zdjęcia zobaczysz w galerii.


Wycieczka na Grób Nieznanego Żołnierza
Wycieczka na Grób Nieznanego Żołnierza
Minęły dla ciebie dni krótkie jak echo wystrzałów,
lecz mocne jak słowa wojennej pieśni;
poległeś - lecz czyn twój został i śmierć twa została;
- twój młody brat jak relikwię w życie je poniesie.


Z. Stolarek "Poległemu Wichurze""


24 października 2012r. uczniowie z klas III-VI odwiedzili Grób Nieznanego Żołnierza w Jackowie, gdzie oddali hołd wszystkim poległym za wolność naszej Ojczyzny. Tu zobaczycie zdjęcia.

Tekst: A. Krasucka - Chyćko
CZAS NA ZDROWIE
PROJEKTOR
Administrator
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło